Jak vybrat správný kroužek pro vaše děti? ☝❓

Když hledáme ty pravé kroužky pro naše děti, často se v tom můžeme ztratit. Ale nebojte se, jste tu správně! V našem průvodci vám představíme 10 tipů přímo od rodičů, jak najít ty nejlepší kroužky pro vaše ratolesti. Sledujte nás a zjistěte, jak udělat z výběru zábavnou a bezproblémovou záležitost.

1. Kroužek musí děti především bavit. Dejte dětem volnost ve výběru. Je důležité, aby se rozhodovaly podle svých zájmů, nikoli podle přání rodičů. Dobrý kroužek je o pozitivních zážitcích a kamarádství, ne o tom, co se líbí rodičům. Všímejte si zájmů svého dítěte a nechte je vybrat samo, i za cenu toho, že kroužků vystřídá zpočátku více a v každém třeba vydrží jen chvilku. Ale stojí to za to.

Jak vybrat správný kroužek pro vaše děti? ☝❓
Dobrý kroužek je o pozitivních zážitcích a kamarádství

2. Musí jim to jít. ✌️ Přihlížejte k věku dítěte. Vybírejte podle schopností vašich dětí. Třeba časná specializace na jeden sport je podle odborníků nevhodná a spíše škodí. Důraz dejte na všeobecnou průpravu a různorodost aktivit, což děti tolik nezatíží, pomáhá udržet motivaci a snižuje riziko zranění. Když si dítě zvolí konkrétní sport později, je jistější, že ho neomrzí a bude mu dělat radost po celý život. S výběrem toho pravého sportu vám poradí i naši trenéři.

3. Buďte flexibilní a nebraňte se změnám. Podle psychologů je důležité, aby děti měly možnost vyzkoušet co nejvíce různých aktivit. Tak mají šanci zjistit, co jsou jejich silné stránky.

4. Vybírejte opatrně a děti nepřetěžujte. Je lepší volit méně kroužků, u malých dětí stačí obvykle dva týdně. U starších můžete přidat další, ale vždy nechte dostatek volného času a víkendů, aby si mohly odpočinout podle svých přání. Kroužky by také neměly začínat současně se školním rokem, kdy už tak musí děti zvládat množství novinek a povinností. Zkuste nový kroužek třeba v pololetí.

5. Buďte trpěliví. Když dáte své dítě do kroužku, dejte mu čas. Výsledky se neukážou hned. Někdy to může trvat týdny nebo dokonce měsíce, než se projeví, zda je to pro ně vhodná volba.

6. Časový rozvrh a dostupnost. U sportovních kroužků zvažte, zda rodinný program zvládne i turnaje či soutěže. Myslete i na léto: zjistěte, zda kroužek pořádá letní akce nebo tábory. Účast na táboře s partou, do které dítě již patří, je mnohem snazší než začleňování se do nového kolektivu. Většinu táborů pořádají organizace, které s dětmi pracují celý rok, a často jsou i cenově výhodnější.

7. Jak poznat dobrý kroužek? Podle sympatických vedoucích, nebo podle ceny? Je důležité, aby děti vedli skuteční profesinálové! Vybírejte kroužky, které své lektory volí pečlivě, s ohledem na praxi i přístup k dětem. Dnes je běžné, že dětské oddíly a kroužky mají webové stránky a galerie svých aktivit. Sledujte také online recenze nebo se zeptejte ostatních rodičů.

Jak vybrat správný kroužek pro vaše děti? ☝❓
Kroužek musí děti především bavit!

8. Rozhýbejte děti! 🏃‍♀️🏃‍♂️💨 Zvedněte je od tabletů a mobilů! Ukažte jim, že pohyb je nenahraditelná součást života a přináší do něj radost a spoustu benefitů. Chceme přece, aby naše děti rostly zdravě, že? A věřte, že pohyb jim s tím pomůže. 💪 Navíc, díky sportu se děti učí i sociálním dovednostem a posilují tělo i mysl. A když se podíváme do budoucnosti, nedávný výzkum ukázal, že děti, které jsou pravidelně aktivní, mají v životě větší úspěch. Tak co říkáte?

9. Spočítejte si náklady. Kroužky mohou být drahé. Buďte si jisti, že si můžete kroužek dovolit a že za své peníze dostanete odpovídající hodnotu. Některé kroužky nabízejí ukázkové hodiny (v BOGI máme celý první týden zdarma). Teprve když budete spokojeni, můžete přemýšlet o závazné přihlášce.

10. Navštivte kroužek. Předtím než se rozhodnete, je důležité osobně navštívit kroužek a získat představu o jeho prostředí a atmosféře. Doporučujeme vám zajít na první hodinu s dětmi, promluvit s lektorem a zjistit co nejvíce informací o tom, jak kroužek funguje.

Co nabízí BOGI SPORT?

Sportovní přípravka pro děti od 4 do 12 let vedená formou zábavy s důrazem na všestrannost a správný motorický rozvoj vzhledem k věku dětí.

Tréninky vede profesionální tým trenérů.

První týden ZDARMA na vyzkoušení!

Přidej se k nám i ty!

Přidej se k nám i ty! 🏃‍♀️🏃‍♂️💨 Těšíme se na tebe 😎 První týden je na zkoušku ZDARMA! #ustinadlabem, #teplice, #most, #litomerice, #lovosice, #karlovyvary, #olomouc, #praha

Přihlášky celoročně

Naše střediska najdete zde